GÜVENLİK UYARILARI:

- FLYZONE alanlarını ve tesisi kullanmadan önce kullanıcılar; güvenlik videosunu ve uçuş ekibinin/çalışanların verdiği güvenlik talimatlarını dikkatli bir şekilde takip etmeli ve güvenlik kurallarına uymalıdır.

- Güvenlik talimatları; kazaları önlemek ve sizin güvenliğinizi garanti altına almak amaçlı oluşturulmuştur. Kural ve talimatlara uymamak; bazı kazalara, felç kalmanıza, sizin veya bir başkasının zarar görmesine sebebiyet verebilir. Uçuş ekibi ve çalışanlar tarafından verilen güvenlik talimatları anında ve her zaman uygulanmalıdır.

 - Eğlence Üniteleri/Trambolin kullanımı; her zaman belirli bir risk taşır. Tesise girişiniz ile birlikte; sağduyulu bir kişinin farkında olması gereken doğal riskleri kabul etmiş bulunuyorsunuz. Eğlence ünitelerini kullanırken doğru davranış sergilemeli, ünitelerde yer alan yazılı uyarı ve sınırlamalara ve görevlilerin sözlü uyarılarına uymalısınız.

-Tesis ve üniteleri;  spor ve rahat kıyafetler giyerek kullanmanız, hem eğlence konforunuz hem de güvenliğiniz açısından büyük önem taşır. Flyzone ünitelerinin; aktif spor üniteleri olduğunu göz önünde bulundurmanız önemle rica olunur.

Vücut tansiyonunu kontrol etmek ve konsantre kalmak

Trambolin’ler ve süngerlerin üzerinde zıplamak; kas ve vücut gerginliğini, konsantre olmayı, koordine olmayı  gerektirir.  Vücudunuzun trambolin’de zıplamaya alışması ve adapte olması için kendinize zaman vermeli ve yavaş şekilde zıplamaya başlamalısınız. Vücut tansiyonunuzu ve konsantrenizi alanda bulunduğunuz süre boyunca korumalısınız . Zıplarken, gerekli eğitimleri almış iseniz; takla atarken ya da atlarken bacak ve ayaklarınızın yüzünüze çok yakın olmadığından emin olun. Zıplarken dilinizi dışarı çıkarmayın.

Ters ve tehlikeli hareketler

Takla, ters takla, salto vb. hareketler tehlikelidir! Bu hareketleri özel eğitim almış, özel kullanıcıların ancak yapabileceğinin bilincinde olun. Yeteneklerinizin üzerinde hareketler yapmaya çalışmanız; başınızın veya boynunuzun üzerine düşmenize sebebiyet verebilir. Bu durumlar da riskli kazalar, felç ya da ölümle sonuçlanabilir. Lütfen başkalarına ve kendinize zarar vermemeniz adına mantıklı bir şekilde yeteneklerinizi değerlendirin.

Trambolin’e yavaş bir giriş yapın

Trambolin’in hareket kabiliyetinin farkında olun ve trambolin’e giriş sağlarken yavaş olun. Hızlı giriş yapmanız vücut tansiyonunuzun düşmesine ve kaslarınızın zarar görmesine sebebiyet verebilir.

Trambolin’in sınırlarının farkında olun

Her zaman trambolin’in orta kısmında zıplayınız. Trambolin’in sınırlarına düşmeniz, etrafının pedle kaplanmış olmasına rağmen kazalara, felç kalmanıza veya daha kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Aynı durum güvenlik sebebiyle pedle kaplanmış trambolin alanlarında zıpladığınızda da geçerlidir. Bu yüzden zıplayarak trambolin alanını terk etmeyin.

Trambolin matları üzerinde uzanamazsınız ya da dinlenemezsiniz

Eğer dinlenmeye ihtiyacınız varsa trambolin alanının dışında dinlenip, ara verebilirsiniz. Örneğin; Cafe alanları ve oturma alanlarını dinlenmek için kullanabilirsiniz.

Tırmanmayın

Duvarlara tırmanmak, iplere ya da basketbol potasına asılmak yasaktır.